WsteczZmień sortowanie

Magnolia 'George Henry Kern'

Zwarty wolno rosnący krzew.Kwiaty duże,zewnątrz lila,wewnątrz białe.Kwitnie przed rozwojem liści.Wchodzi wcześnie w okres kwitnienia.Wymaga świeżych,próchnicznych gleb.Odporna wyjątkowo na mróz.

Magnolia 'Heaven Scent'

Małe drzewko do 3m wysokości. Duże, delikatne, białe z lekkim różowym zabarwieniem kwiaty pojawiają się wczesnym latem. Liście są lśniące łódkowatego kształtu. Może być sadzona w cieniu. Gleba świeża, próchniczna.

Magnolia 'Susan'

Krzew lub drzewo dorastające do wysokości 2 m, obficie kwitnący w kolorze różowo-fioletowym. Kwiaty pojawiają się w V - VI. Roślina zalecana do nasadzeń pojedyńczych, w miejscach reprezentacyjnych. Gleba żyzna, próchniczna.

Krzew lub drzewo (do 10 m), o szerokiej, kulistej koronie. Kwiaty białe, pachnące.Kwitnie w kwietniu bardzo obficie. Wymaga gleb żyznych, świeżych, stanowisk osłoniętych.Odporna na mróz.

Magnolia liliflora 'Nigra'

Małe drzewko lub krzew do 3-4 m wysokości. Kwiaty kielichowate,zewnątrz rubinowoczerwone,wewnątrz białe,pojawiają się przed liśćmi. Gleba świeża, próchniczna.

Magnolia soulangeana

Krzew lub niewysokie drzewo (do 3-4 m), o szerokiej, kulistej koronie. Kwiaty duże, okazałe, wewnątrzbiałe, z zewnątrz różowoczerwone. Wymaga gleb żyznych, świeżych, stanowisk osłoniętych.

Magnolia soulangeana 'Lennei'

Drzewo wysokości do 4 m, o charakterystycznych pękatych, purpurowo-różowych kwiatach, przypominających kształtem gruszkę. Kwiaty rozwijają się na przełomie V i VI. Dobrze rośnie na glebie żyznej, próchnicznej.

Magnolia soulangeana 'Picture'

Krzew lub niewysokie drzewo (do 3-4 m), o szerokiej, kulistej koronie. Kwiaty duże, okazałe, ciemno różowe. Wymaga gleb żyznych, świeżych, stanowisk osłoniętych.

Magnolia soulangeana 'Rustica Rubra'

Odmiana z czerwonofioletowymi kwiatami pojawiającymi się w IV. Dobrze rośnie na glebie żyznej, próchnicznej, z dodatkiem kwaśnego torfu. Dobrze czuje się na stanowiskach ciepłych i słonecznych.

Magnolia soulangeana 'Verbanica'

Małe drzewko do 3m wysokości. Duże, delikatne, różowe z białym środkiem kwiaty pojawiają się wczesnym latem. Liście są lśniące łódkowatego kształtu. Dobrze rośnie na glebie żyznej, próchnicznej, z dodatkiem kwaśnego torfu.

Gęsty, zwarty krzew, obficie biało kwitnący, kwiaty pachnące, w okresie III - IV; dorasta do wysokości 2 m. Dobrze rośnie na glebie żyznej, próchnicznej, z dodatkiem kwaśnego torfu. Dobrze czuje się na stanowiskach ciepłych i słonecznych.

Gęsty, zwarty krzew, obficie kwitnący, kwiaty pachnące, w okresie III - IV; dorasta do wysokości 2-3 m.Kwiaty w pąkach różowe,po rozwinięciu zaróżowione. Dobrze rośnie na glebie żyznej, próchnicznej, z dodatkiem kwaśnego torfu.

Krzew kulistego pokroju,wys 2,5-3,5 m.Kwiaty pełne białe pojawiają się przed liśćmi,zwykle na początku kwietnia.Wytrzymała na mrozy,wymaga gleb żyznych,próchnicznych,lekko kwaśnych lub obojętnych.